4en3rgY Romania
Tutorial server cs pe clicknet!!! 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Tutorial server cs pe clicknet!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Tutorial server cs pe clicknet!!! Vin 01 Apr 2011, 16:06

Viorel

ViorelFondator

Am vazut ca multi se chinuie sa tine un server de counter strike 1.6 pe clicknet si nu reusesc,din cauza ca apare connection problem!!!
M-am gandit sa fac un tutorial pentru aceasta problema pe care deabia am rezolvato si eu...m`am chinuit ceva timp pana sa`mi dau seama care este problema!!!


Sa trecem la treaba,n-am sa explic mult ca in tutorial pentru ca aveti scris tot ce trebuie sa faceti,in poze!!!!



1. Primu pas este sa ajungem la pagina web a speedtouch-ului,avem aici o imagine:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


2. Aici aveti o imagine in caz ca intervine ceva...daca aveti parola la modem,aveti nevoie de pasul asta Smile:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3 .Si am ajuns la pagina speedtouch-ului,aici aveti instructiuni pentru urmatorul pas:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

4. Aici inca un pas simplu,vedeti in poza :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

5. Aici avem mai mult de facut,urmariti acol idicatiile si vom termina cu bine :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

6. Pasu final,daca totu arata ca in imaginea urmatoare,inseamna ca totu e ok si puteti rula servarul :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

De aici luati ip-ul real pe care se connecteaza playerii Click ...ii bine de stiut ca ip-ul se schimba de cate ori se reseteaza modemu sau cade netu!!!



Ultima editare efectuata de catre Viorel in Dum 01 Iul 2012, 23:37, editata de 1 ori

2Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Re: Tutorial server cs pe clicknet!!! Mier 04 Mai 2011, 16:58

Incepator

IncepatorMembru

Super Imi Place ! Multumim !

3Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Re: Tutorial server cs pe clicknet!!! Lun 04 Iul 2011, 14:02

bItIk

bItIkMembru

Super :X

4Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Re: Tutorial server cs pe clicknet!!! Lun 04 Iul 2011, 16:54

trojan4u[:X]

trojan4u[:X]Administrator

frumos

5Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Re: Tutorial server cs pe clicknet!!! Lun 04 Iul 2011, 17:03

Viorel

ViorelFondator

va multumesc

6Tutorial server cs pe clicknet!!! Empty Re: Tutorial server cs pe clicknet!!! Sam 21 Ian 2012, 11:51

*sHocK*

*sHocK*Membru

Bun Tutorial

Continut sponsorizat


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.