4en3rgY Romania
Scripturi pentru phpbb 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Scripturi pentru phpbb

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Scripturi pentru phpbb Empty Scripturi pentru phpbb Dum 15 Ian 2012, 18:00

KiddOx <3.

KiddOx <3.Membru

Buna ziua ,seara ,dimineata eu am facut acest topic cu scopul de a va arata dvs cateva scripturi folosite in phpbb,fara alte prezentari si texte plictisitoare voi enumera pas cu pas scripturile
1.Script-ul opacity (asa mi-a venit mie sa l numesc ) ) -Cu acest script dvs puteti pun un anumit opacity la avatar,la profil,chiar si la chenarul in care scrieti dand impresia de ceva cool.
Codul pentu acest script este urmatorul
Cod:
span style="opacity: 0.2;" onmouseover="this.style.opacity=1;this.filters.alpha.opacity=100" onmouseout="this.style.opacity=0.2;this.filters.alpha.opacity=40">Continut(unde vreti dvs sa aiba efectul de opacity)</span>
Am uitat sa mentionez ca acest efect s-e produce doar la pozitionarea cursorului pe continutul respectiv(hover)
2.Script-ul shadow text(tot nume dat de mine)-Dupa cum arata si numele ,acest script este folosit pentru a da un efect de shadow la un anumit continut(acela fiind de obicei un text oarecare).
Codul pentru acest script este
Cod:
.postbody {
text-shadow: 0px 2px 2px #codul culorii;
}
,acest cod s-e introduce in stylesheet.css ,iar pentru a avea un efect pe intreg continutul topicului ,acesta trebuie pus dupa body .
3.Right-click block java script(l-am numit asa deoarece este un script java)-Daca tineti atat de mult la informatiile (are mai mult efect asupra imaginilor) dvs .puneti acest script pe forumul/site-ul dvs si va bloca pe oricine sa foloseasca click dreapta .
Codul java pentru acest script este urmatorul
Cod:
<td><script language=JavaScript>
<!--

//Disable right click script III- By Renigade (renigade@mediaone.net)
//For full source code, visit http://www.dynamicdrive.com

var message="";
///////////////////////////////////
function clickIE() {if (document.all) {(message);return false;}}
function clickNS(e) {if
(document.layers||(document.getElementById&&!document.all)) {
if (e.which==2||e.which==3) {(message);return false;}}}
if (document.layers)
{document.captureEvents(Event.MOUSEDOWN);document.onmousedown=clickNS;}
else{document.onmouseup=clickNS;document.oncontextmenu=clickIE;}

document.oncontextmenu=new Function("return false")
// -->
</script></td>
Acesta s-e introduce in overall_header.html intre tag-urile .

Sper ca v-au fost de folos aceste script-uri ,iar daca v-au placut nicio problema ,revin cu altele!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.