4en3rgY Romania
Povesti paranormale ! 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Povesti paranormale !

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Povesti paranormale ! Empty Povesti paranormale ! Vin 07 Oct 2011, 14:25

S@nTy

S@nTyMembru

Povesti paranormale !

Ma gandeam ca in fiecare zi sa revin cu o poveste paranormala  adevarata asa mai scapam de pliktiseala ! Deci voi incepe !


Povestea Vasului S.S. Watertown


[b][color=green]

S.S. Watertown a fost petrolier la bordul caruia s-a intamplat un nefericit accident misterios. Doi barbati, James Courtney si Michael Meehan, curatau un cargou gol, cand au fost cuprinsi de gaze toxice si au murit, in timp ce vasul trecea prin Canalul Panama. Cei doi au fost inmormantati in mare pe 4 decembrie 1924.


Dar asta nu a fost ultima data cand cei doi au fost vazuti. A doua zi, inainte de apus, cativa marinari de pe SS Watertown au raportat ca figurile celor doi morti se vad clar in valuri. Au fost vizibile 10 secunde, dupa care au disparut. In urmatoarele zile, fetele au continuat sa apara printre valuri, si au fost vazute de tot echipajul.


Ajunsi in New Orleans, capitanul Keith Tracy a marturisit cele vazute angajatorilor sai de la  Cities Service Company, care i-au sugerat sa incerce sa fotografieze figurile. Capitanul a cumparat o camera foto si a continuat pe mare. Cand figurile au aparut din nou, capitanul le-a facut 6 poze, dupa care a ascuns filmul in seiful vasului. Cand au dus filmul la developare, in 5 poze nu se vedea decat marea, dar in a6a se vedeau clar figurile celor doi in aceeasi pozitie cum le-au descris martorii. Filmul a fost verificat de catre Agentia De Detectivi Burns, dar s-a constatat ca nu era o inselatorie. Dupa ce echipajul vasului s-a schimbat, figurile au incetat sa apara.

2Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Dum 09 Oct 2011, 13:01

trojan4u[:X]

trojan4u[:X]Administrator

Sad

3Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Dum 09 Oct 2011, 13:10

bLacKy

bLacKyModerator Global

Super Fain

4Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Dum 09 Oct 2011, 13:16

Viorel

ViorelFondator

Buna Poveste

5Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Sam 12 Noi 2011, 19:43

KoSmYn

KoSmYnMembru

Misto poveste

6Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Lun 19 Dec 2011, 14:51

SnUpDoG

SnUpDoGMembru

tare

7Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Mar 27 Dec 2011, 22:45

[G]renade

[G]renadeMembru

Neutral nam ce zice

8Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Sam 21 Ian 2012, 23:02

LegaNaR

LegaNaRMembru

Binisor !

9Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Dum 22 Ian 2012, 10:50

KiddOx <3.

KiddOx <3.Membru

Nice Smile

10Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Vin 09 Iun 2017, 10:50

Lucifer

avatarMembru

Janet Hodgson, o fetiţă de 11 ani din Londra, a şocat autorităţile atunci când a început să leviteze în pat şi să vorbească cu un glas îngricosător de bărbat. Deşi există peste 30 de personane care au asistat la acest fenomen, scepticii refuză încă să creadă că este vorba despre un fenomen paranormal.
Cazul a început acum 30 de ani, cand o femeie s-a mutat împreună cei patru copii ai săi într-o casă închiriată din Londra
La puţin timp după aceea, femeia a observat îngrozită că mobila din casă începuse să se mute singură, iar jucăriile copiilor săi erau aruncate prin casă. Femeia a cerut atunci ajutorul unui vecin, pentru a vedea exact de unde vin zgomotele pe care le auzea toată ziua în pereţi.

„Nu mi-am putut da seama de unde vin zgomotele. Cineva bătea în pereţi şi în baie. Am început să îngheţ de frică”, a declarat Vic, vecinul femeii.

Fetiţa în vârstă de 11 ani a început să leviteze

Tot în acea perioadă, Janet, fiica ei de 11 ani începuse să se ridice de la pământ şi să scoată sunete înfricoșătoare pe vocea unui bărbat.

„Am murit într-un scaun în colţul de sub scări”, mărturisea bărbatul prin intermediul lui Janet.

Vocea poate fi auzită astăzi pe o casetă înregistrată în „casa groazei”.

Fenomenul a fost analizat de specialişti, care au descoperit că fetiţa era posedată de spiritul proprietarului casei.

Cazul a primit numele Enfield Poltergeist, iar poliţiştii au investigat foştii proprietari ai casei, pentru a vedea dacă ceea ce spune fetiţa este adevărat. Ei au descoperit cu groază că într-adevăr proprietarul murise în condiţiile descrise perfect de Janet.

Zeci de persoane au fost atunci martore la aceste evenimente inexplicabile, iar acum, la 30 de ani de la aceste întâmplări, povestea fetiţei chinuită de Diavol a fost transpusă într-un film ce va fi lansat anul viitor de Halloween.

Janet a părăsit casa la vârsta de 16 ani, iar acolo s-a mutat o altă familie

Janet are acum 45 de ani şi trăieşte împreună cu soţul ei. Ea îşi aminteşte perfect stările prin care a trecut în urmă cu 30 de ani.

„Este unul dintre cele mai recunoscute cazuri de activitate paranormală din lume. Pentru mine a fost descurajant pentru că nu am avut o copilărie fericită.Când vorbeam cu o altă voce, simţeam mereu că cineva este în spatele meu. Mi s-au făcut tot felul de teste dar vocea revenea mereu. Bill, bărbatul care vorbea prin mine, părea nervos că stăm în casa lui. Levitaţia era cea cea înspăimântătoare, pentru că nu ştiam când voi începe să mă ridic şi unde voi cădea. Îmi amintesc că o dată chiar mi s-a înfăşurat o perdea în jurul gâtului. Am început să ţip, credeam că voi muri”, a spus ea.

Janet a trăit în acea casă până la vârsta de 16 ani, când s-a căsătorit.
Povesti paranormale ! Posedata


11Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Lun 19 Iun 2017, 20:02

BaxAndrei

BaxAndreiMembru

Recomand acest canal de youtube, este foarte interesant si pe subiect: https://www.youtube.com/user/pauld2012

12Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Lun 19 Iun 2017, 20:04

NergaL

NergaLVIP

BaxAndrei a scris:Recomand acest canal de youtube, este foarte interesant si pe subiect: https://www.youtube.com/user/pauld2012

Si eu sunt abonat la el Laughing
Imi plac foarte mult clipurile postate de el.

13Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Lun 19 Iun 2017, 20:12

BaxAndrei

BaxAndreiMembru

Am scris si eu o carte, sper sa va placa, inca nu e terminata: https://www.wattpad.com/story/80109045-cltoria/parts , e tot pe subiect.

EDIT: daca este apreciata , voi incepe iar sa postez in cadrul acestei carti.

14Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Sam 03 Mar 2018, 18:39

valentin25

valentin25Membru

foarte tare

15Povesti paranormale ! Empty Re: Povesti paranormale ! Dum 10 Feb 2019, 14:46

NergaL

NergaLVIP

:closed

Continut sponsorizat


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.