4en3rgY Romania
[Tutorial] reHLDS + anti-codati + anti-xfakeplayers [linux] 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

[Tutorial] reHLDS + anti-codati + anti-xfakeplayers [linux]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Viorel

ViorelFondator

Cu acest tutorial veti scapa de 90% din codati in mod automat + anti xfakeplayers care chiar merge. Pe server-ul meu de numai 12 sloturi sunt banati in jur de 25-30 de codati zilnic, iar de vreo 2 luni de cand am implementat aceasta metoda am dat manual doar 2-3 banuri.
Si pe langa asta folosind reHLDS sunteti protejati impotriva multor exploit-uri care merg pe HLDS.
Ca dezavantaje ar trebuie sa mentionez ca este posibil ca unele pluginuri amxx sa nu mearga pe reHLDS, in special cele care folosesc orpheu.

De ce aveti nevoie?
1. reHLDS (versiune modificata a HLDS)
2. reunion (alternativa dproto, fiidnca dproto nu merge pe rehlds)
3. rechecker (verifica daca resursele jucatorilor contin coduri, un fel de wargods scan)
4. reauthcheck (anti xfakeplayers)
5. reaimdetector (ce trece de rechecker este detectat de reaimdetector)

Le-am pus pe toate in acest pack Download

Cum se instaleaza:

Pasul 1:
Opriti serverul din GameCP

Pasul 2:
Face-ti back-up la aceste fisiere, in caz ca ceva nu va merge si trebuie sa reveniti la hlds original:
Cod:
core.so
demoplayer.so
engine_i486.so
filesystem_stdio.so
hlds_linux
hltv
proxy.so
valve/dlls/director.so
cstrike/dlls/cs.so

Pasul 3:
Copiati fisierele din arhiva pe server-ul vostru.

Pasul 4:
Editati urmatorul fisier: cstrike/addons/metamod/plugins.ini
Sterge-ti urmatoarea linie:
Cod:
linux addons/dproto/dproto_i386.so
Apoi adaugati aceste linii:
Cod:
linux addons/reunion/reunion_mm_i386.so
linux addons/rechecker/rechecker_mm_i386.so
linux addons/reauthcheck/reauthcheck_mm_i386.so

Pasul 5:
Adauga reaimdetector.amxx in amxmodx/config/plugins.ini

Pasul 6:
Poriniti server-ul din GameCP

Alte mentiuni:
1. Pentru alte modificari editati reunion.cfg, reaimdetector.ini, resources.ini, reauthcheck.cfg. Nu o sa stau sa va zic ce face fiecare optiune, majoritatea sunt expicate in cfg, dar unele sunt in rusa Smile
2. rechecker este setat sa dea ban 300 de min iar reaimdetector 360 min. Poti modifica din resources.ini si reaimdetector.ini, dar eu zic ca sunt suficiente 300 min.
3. Aceste pluginuri sunt actualizate periodic, daca vreti cele mai recente versiuni le gasiti aici: reHLDS Reunion Rechecker Reauthcheck Reaimdetector
4. Daca descarcati ultima versiune de Rechecker va recomand sa folositi resources.ini din arhiva mea, cel care vine default cu Rechecker are foarte putine "coduri" in el.
5. Daca intampinati probleme sau aveti nelamuriri lasa-ti un replay si o sa incerc sa va ajut.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.