4en3rgY Romania
Metin2 - Adaptare arme metin2 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Adaptare arme metin2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Metin2 - Adaptare arme metin2 Empty Adaptare arme metin2 Vin 26 Iul 2013, 12:54

B.Marian

B.MarianMembru

Azi o sa va arat cum sa adaptati arme din World Of Warcraft.Ce trebuie sa facem?Trebuie sa aveti urmatoarele lucruri:

1º 3D Max 2007 (n-am probat cu celelalte versiuni dar trebuie sa mearga)
2º Clientul World Of Warcraft
3º World Of Warcraft Model Viewer (In caz de nul gasiti aici down [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
4º Plugin Export GR2 pentru 3Ds Max 2007
5º GR2 to Mesh

Bun dupa ce am descarcat tot trecem la treaba:

1º Deschidem Model Viewer World Of Warcraft
2º Dupa ce l-am deschis ar trebuie sa va apara o fereastra unde dati OK si dupa Acept si vom avea baza de date incarcata.
3º Pentru arme mergem la Item dupa Objectcomponents si Weapons. Alegem o arma si trebuie sa o exportam dati la File -> Export Model -> Wavefront OBJ.
Spoiler:
4º Dupa ce am descarcat GR2 to Mesh punem peste el un GR2 de o arma din metin oarecare.De exemplu arma lvl 1 (00010.gr2) il punem in folderul Gr2 to mesh.Dupa luam arma de lvl 1 si o punem peste grnreader o sa apara 3 ferestre dati Ok la toate.Dupa acest pas o sa avem 00010.GR2.multumesc si acest fisier il punem peste 3Ds Max.Asa o sa se vada in 3Ds Max.
Spoiler:
5º Acum vom face ca arma din WOW sa fie functionabila pentru Metin2.Luam fisierul ce am editat in pasul 4 si il punem peste 3Ds Max 2007.Ca sa puneti arma dreapta aveti acest icon [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] dupa o sa trebuiti sa o mariti cu acest icon [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].Pentru a adauga textura luati TGA/DDS de orice imagine si trebuie sa salvati cu urmatoarea ruta D:\Ymir Work\Item\Weapon

Sursa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Atentie acest tutorial nu este pentru incepatori!
Daca vam fost de ajutor sau ati invatat ceva nou nu strica un thanks
12:54:43

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.