4en3rgY Romania
[Tutorial] Animarea Difuzoarelor 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

[Tutorial] Animarea Difuzoarelor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1[Tutorial] Animarea Difuzoarelor Empty [Tutorial] Animarea Difuzoarelor Dum 15 Ian 2012, 19:44

KiddOx <3.

KiddOx <3.Membru

Mai întâi de toate luăm o imagine cu nişte difuzoare:

Something like this:


1.Folosind o unealtă de selecţie,selectăm membranele difuzoarelor (eu am ales să le selectez doar pe cele mari...chestie de gust)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

2.Având selecţia făcută apăsăm Ctrl+j pentru a se crea un nou layer cu ceea ce am selectat.Dacă "dezactivăm" layerul cu difuzoare ar trebui să avem ceva de genul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

3.Pe acest layer vom aplica un Motion Blur (Filter-->Blur-->Motion Blur) cu următoarele setări(din nou,chestie de gust):


4.Facem ca layerul cu difuzoare să fie vizibil din nou şi îl facem "nevăzut" pe cel cu blur.Dacă nu avem fereastra de animaţii activată,o activăm mergând la Window-->Animation.Facem 3 layere în cardrul ferestrei de animaţie şi le configurăm astfel:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

5.Tot ceea ce ne rămâne de făcut este să salvăm.Pentru asta mergem la File-->Save for Web & Devices
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Aşa ar trebui să vă arate fereastra de save:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Se dă save,iar rezultatul final ar trebui să fie cam aşa: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Toate cele bune

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.