4en3rgY Romania
Americanii vor ajunge din nou pe Luna 2z8bv910
Welcome To 4EN3RGY Romania
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

4en3rgY Romania


Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Americanii vor ajunge din nou pe Luna

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Americanii vor ajunge din nou pe Luna Empty Americanii vor ajunge din nou pe Luna Mier 01 Iun 2011, 12:23

Viorel

ViorelFondator

Americanii vor ajunge din nou pe Luna Americanii-vor-ajunge-din-nou-pe-luna-Deschidere

Nu avem inca studii care sa releve cati dintre cei care sunt pasionati de domeniul auto sufera de aritmofobie, adica frica de a numi cifre. Desi ar fi ciudata existenta celor care se tem de exprimarea prin cifre a performantelor unei masini, de exemplu, am luat in calcul aceasta posibilitate, asa ca am asezat cifrele care il caracterizeaza pe Dagger GT, cat mai aproape de final.

Dagger GT este o creatie suta la suta nebuna, fiind rodul anumitor minti bolnave dupa viteza, din diferite domenii. S-a luat o mana de fosti ingineri in aerodinamica de la NASA, s-au adaugat cativa ingineri constructori de masini, premiati la diferite concursuri de gen, iar pentru ca totul sa aiba o finalitate, s-a apelat la designerul lui Saleen S7. Apoi, totul a fost reunit sub denumirea de TransStar Racing. Masina va fi fabricata din fibra de carbon si va avea un sasiu format dintr-un aliaj crom-otel.

Supercarul american este conceput drept cel mai nemilos rival pentru Bugatti Veyron, iar daca va intra in productie, asa cum este programat sa se intample in 2011, nu numai ca va provoca balena celor din Molsheim, dar chiar o va bate. Asta, pentru ca Dagger GT spera sa poata supara zeii cu nu mai putin de 2028 CP, 2.710 Nm, 483 km/h, viteza maxima si cu un demaraj de la 0 la 100 de km/h, realizabil in 1,5 secunde. Eu te-am avertizat.

AsuL

AsuLMembru

Poti sa sti cu masina asta

'Ruddpack

'RuddpackMembru

Cool astia la cat de morti sunt dupa bani o sa le vand lichid de frana la extraterestri si o sa-i minta ca e sifon Laughing

[G]renade

[G]renadeMembru

frumoasa. :Cool:

Continut sponsorizat


Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

 

Copyright @ 2010-2024 by 4en3rgY ~> All rights reserved.